Hotline
+905528435112
0 5528435112 exenambulansim@gmail.com

Şehirler Arası Özel Ambulans

Şehirler Arası Özel Ambulans

Şehirler arası hasta nakli, uzman bir ekip ve donanımlı araçlar isteyen bir hizmettir. Hastanızın ileri tetkik ve tedavisinin yapılması, devam ettirilmesi için bir başka ildeki sağlık kurumuna nakli gerektiğinde, acil yardım ambulansı ile hizmet sağlamaktayız. Tedavisi tamamlanan hastanızın taburcu sonrası bir başka şehre nakli gerektiğinde, nakil ambulanslarımız ile hizmetinizdeyiz.

İller arası nakil gerçekleştirecek ambulanslarımız düzenli servis bakımlıdır. Yoğun bakım şartlarında hasta nakli gerçekleştirmek üzere tam donanımlı ambulanslarımız ile hizmetinizdeyiz. Güvenli bir nakil için mesafeye bağlı olarak yedek sürücü ile hizmet vermekteyiz.

Çağrı merkezimiz, hasta naklinin gerçekleştirileceği güzergah ve alternatif seçenekler konusunda ekinimize bilgilendirme yapmaktadır. Öneri ve talepleriniz doğrultusunda hasta nakil işlemini güvenilir şekilde planlamaktayız.

ACİL İLK YARDIM HİZMETİ

 Şehirler Arası Hasta Nakli konusunda 20 yıla ulaşan hizmet deneyimimiz ile, Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği uluslararası standartlar çerçevesinde hizmet veriyoruz. T.C Sağlık Bakanlığı’nın ilgili tüm mevzuatlarına uygun olarak, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılmış yaygın ve tam donanımlı ambulans filosuna sahibiz. Eğitimli ve yetkin sağlık personeli, güçlü teknolojik alt yapısı ile, 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. 

Şehirler Arası Nakil Nasıl Yapılır

Hasta başka ile ya da il dışında yaşama alanına sevk ediliyor olabilir. Bu durumda gerekli mercilere iletişim kurularak doktorunda onayı ile hasta şehirler arası özel ambulans ile sevk edilir. Sevk sırasında hasta stabil olmalıdır ve herhangi bir cihaza bağlı ise yani yaşam desteği sağlanıyor ise hasta yaşam desteği devam ettirilerek sevk edilir. Yapılan sevkin ve uygulanan işlemlerin ücreti hasta ya da yakınlarından tahsis edilir. Bu uygulamalar devlet bünyesinde olmayıp sağlık sigortası tarafından da karşılanmamaktadır. Şehirler arası özel ambulans eskortluk göreviyle de yani yanında koruyucu pozisyonda kullanılabilir. Her şehirde bulunan bu uygulama belirli düzenlemeler sayesinde daha da kolay hale gelmiştir ve özel ambulanslara sahip olan kurumların sistemlerinde hastaya ilişkin bilgiler bulunduğu gibi adres ya da hasta takibi de yapılmaktadır. Ortalama ücret her yıl toplanılarak görevliler tarafından belirlenir ve sabit bir endeksi olur. Tıbbi müdahaleler bu fiyat belirlemesinin dışındadır ve taşıma işlemine ek değildir. Yapılan her işlem ücretlendirilir.